Prijavi problem

Успешно реализирана акцијата за дарување на крв во Општина Илинден

Објавено на: 22.06.2011 - 09:35

Во организација на Црвениот крст на Република Македонија, во просториите на Општина Илинден успешно се реализираше акција за дарување на крв. Според Црвениот крст, ова е една од досега најуспешната акции за дарување на крв во Општина Илинден, во која 28 крводарители ја даруваа драгоцената течност што значи живот.

Според нив, жителите на Општина Илинден уште еднаш ја покажаа својата хуманост и солидарност, преку дарувањето на крв да спасат нечиј живот, зашто крвта е незаменлив лек, секојдневно потребна за да се продолжат многу животи.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013