Prijavi problem

Традиционална крводарителска акција во Општина Илинден

Објавено на: 23.02.2018 - 18:47

Во организација на Општина Илинден и Црвениот крст на Република Македонија, во домот на култура „Илинден” успешно се реализираше уште една акција за дарување крв, што традиционално секоја година се одржува во месец февруари.

Својата хуманост и солидарност преку дарувањето крв ја покажаа 55 крводарители од Општина Илинден, со што оваа акција стана една од најуспешните досега.

Жителите на Општина Илинден континуирано ја покажуваат својата хуманост и солидарност, преку дарувањето на крв да спасат нечиј живот, свесни дека секоја дадена капка од оваа драгоцена течност некому многу значи. Крвта е незаменлив лек, секојдневно потребна за да се спасат многу животи.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013