Prijavi problem

Средба со писателките Кристина Николовска и Лилјана Пандева

Објавено на: 21.04.2017 - 09:39

Во Домот на култура „Илинден“, во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, поклониците на пишаниот збор имаа можност за средба со писателките Кристина Николовска и Лилјана Пандева.

Кристина Николовска е добитничка на наградата „Димитар Митрев“ за книгата со книжевни критики „Светлинска“, а Лилјана Пандева на наградата „Стале Попов“ за риоманот „Доилката“, награди доделени од Друштвото на писателите на Македонија.

Ова беше повод за разговор со нив што го водеа Александра Јурукова и Иван Антоновски, а на кој присутните имаа можност да се запознаат со самите автори и нивното творештво.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013