Prijavi problem

Спортски викенд „Илинден 2018“ - Турнир во шах

Објавено на: 20.07.2018 - 13:29

 

Шаховскиот турнир што се реализира во соработка со Шаховската федерација на Македонија ќе се одржи во просториите на Домот на култура „Илинден“, на 21 јули од 10:00 до 15:00 часот . Ќе учествуваат 40 шахисти кои ќе играат на 20 табли. Се игра по швајцарски систем од 7 кола, според ФИДЕ Правилата за забрзан шах, а темпото на игра е 10 минути по играч со додаток од 02 секунди по потег.

На шаховскиот турнир кој од година во година добива не само на квантитет, туку и на квалитет, ќе настапат познати имиња во светот на шахот, меѓу кои еден велемајстор и 6 фиде мајстори.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013