Prijavi problem

Се одржа традиционалниот натпревар во „Брзо пиење на кригла точено пиво“

Објавено на: 23.07.2017 - 11:13

На спортските терени во Марино, во рамките на неофицијалниот дел од Спортскиот викенд „Илинден 2017 се одржа традиционалниот натпревар во „Брзо пиење на кригла точено пиво“. На натпреварот организиран во соработка со Скопска Пивара учествуваа десетмина  „пивопијци“, кои беа гласно бодрени од многубројната публика.

Најдобар на натпреварот беше Бобан Јосифов кој во финалето го „натпи“ Дејан Митревски.

Овој натпревар што се оржува трета година по ред, иако во неофицијалниот дел, поради големиот интерес и забавата што им ја нуди на граѓаните стана неизбежен декор на Спортскиот викенд „Ние навиваме за Македонија“, што се одржува по повод  одбележувањето на Денот на Општина Илинден „Илинден 2-ри Август“ и националниот празник на македонскиот народ.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Свечено одбележан Денот на општина Илинден "Илинден 2-ри Август“
ilinden.gov.mk © 2013