Prijavi problem

Пролетна дератизација за уништување на глодари

Објавено на: 23.04.2018 - 11:30

Во рамките на реализацијата на Програмата за заштита на населението од заразни болести за 2018 година, во тек е редовна пролетна дератизација за уништување на глодарите и дезинфекција на јавните објекти на територијата на Општината.

Со дератизација се опфатени околу 500 шахти што се наоѓаат на јавните површини во Општината. Со цел спречување и сузбивање на заразни болести и инфекции општина Илинден ќе продолжи со примена на сите потребни мерки за заштита на населението.

Како дел од овие активности претстои втора ларвицидна дезинсекција, односно уништување на ларвите од комарци, како и адултицидна дезинсекција-уништување на возрасните форми на комарци.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013