Prijavi problem

Предадено во употреба реконструираното игралиште за мал фудбал и ново детско игралиште во Мралино

Објавено на: 06.06.2011 - 08:13

Bо населеното место Мралино на свечен начин беше предадено во употреба реконструираното игралиште за мал фудбал, како и новоизграденото детско игралиште.

Двете игралишта што се наоѓаат во состав на подрачното основно училиште “Ристо Крле“, во употреба ги предадоа градоначалникот на Општина Илинден, Жика Стојановски и претседателот на Советот, Марјан Милошевски.

Новото детско игралиште е опремено со повеќе реквизити како лулашки, нишалки, мостови, вртелешки...на кои ќе можат да се забавуваат најмладите од населеното место Мралино во кое, во 220 домаќинства живеат 820 жители.

Со предавањето во употреба на овие две игралишта Општина Илинден продолжува со инвестирањето во спортската инфраструктура и развојот на спортот како еден од приоритетите на Општината.

 
 

Dobro sto se napravi

Dobro sto se napravi igralisteto,ama ne e samo toa ima uste mnogu raboti koi treba da gi izrabotite.Kako prvo osvetluvanjeto e katastrofa,cistenje na kanalite,ucilisteto treba celosno da se rekonstruira,jas kako roditel ne bi go pustila moeto dete da uci vo uslovi sto gi imalo pred poveke od 20godini pozdrav.Treba da prodolzat so reformite,i realiziranje na novi proekti. pozdrav

REFORMITE KE PRODOLZAT I VO

REFORMITE KE PRODOLZAT I VO MRALINO , SAMO AKO SE POCNE SO UREDUVANJE NA NASETO NASELENO MESTO PROPORCIONALNO VO ODNOS NA DRUGITE, SEPAK OVA E ZA POZDRAV , I NAJGOLEMA RADOST ZA DECATA VO MRALINO

DA , ZA REFORMITE, DA ZA GRADONACALNIKOT , DA ZA MRALINO
POZDRAV

Kako zitel na Mralino Vi se

Kako zitel na Mralino Vi se zablagodaruvam vo ime na site sto ziveeme tuka
Pozdrav

Samo napred , no potrebno e

Samo napred , no potrebno e ama navistina potrebno i da se osvetli igralisteto za mal fudbal , a se znae zosto REFORMITE DA PRODOLZAT
POZDRAV

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ЛИТЕРАТУРНА МАНИФЕСТАЦИЈА „ИЛИНДЕН 2018“
ilinden.gov.mk © 2013