Prijavi problem

Почна 13-та манифестација „Подарете книга за Велигденско јајце - симбол на Христовото Воскресение“

Објавено на: 25.04.2019 - 10:11

Во Домот на култура „Илинден“ почна 13-та традиционална манифестација „Подарете книга за Велигденско јајце - симбол на Христовото Воскресение “.

Сите заинтересирани граѓани, преставници од бизнис секторот, издавачки куќи, научни институции и факултети, ученици кои што сакаат да подарат книги кои ќе бидат наменети за библиотеката во Домот на култура „Марино“, можат да бидат дел од оваа манифестација во периодот од 10:00 до 14:00 часот.

Секој посетител што ќе подари книга со која ќе го збогати библиотечниот фонд, за возврат ќе добие Велигденско јајце. 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Инвестициските патишта водат кон општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013