Prijavi problem

Отворена изложба на цртежи на Васе Костовски, во Домот на култура „Марино“

Објавено на: 17.07.2018 - 14:13

 

 

Во галеријата на Домот на култура „Марино“, отворена e изложба на цртежи и скици на Васе Костовски, уметник аматер од општина Илинден. Љубителите на уметноста имаат можност да видат над 80 цртежи и скици на Костовски кој последните неколку години се занимава со уметноста, која како што вели, е негова голема љубов.

И преку оваа изложба општина Илинден покажува дека еден од нејзините приоритети останува развојот на културата и зачувувањето и негувањето на традиционалните вредности. При ова особено се внимава да им се даде шанса и да се промовираат и афирмираат сите оние што професионално или, како аматери се занимаваат со уметност.

Изложбата ќе биде отворена до 15 август.

 

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Граѓаните на општина Илилнден активно вклучени во креирањето на буџетот за 2020 година
ilinden.gov.mk © 2013