Prijavi problem

Општина Илинден беше домаќин на Државното првенство на основните училишта во футсал-женски

Објавено на: 26.02.2018 - 12:29

Општина Илинден беше домаќин на Државното првенство на основните училишта во футсал-женски, што под покровителство на градоначалникот на општина Илинден, Жика Стојановски се одржа во спортската сала „Гоце Делчев“.

Најдобра меѓу четирите екипи што учествуваа на овој завршен турнир на државното првенство беше екипата на ООУ „Бајрам Шабани“ од Куманово, второто место го освои екипата на ООУ „Кочо Рацин“ од Прилеп, а третото место му припадна на екипата на ООУ „Ристо Крле“ од општина Илинден. Четвртото место и наградата за фер плеј ја освои екипата на ООУ „Браќа Миладиновци“, исто така од општина Илинден.

Завршниот турнир на државното првенство на основните училишта во футсал-женски на Република Македонија се реализираше во организација на општина Илинден, Федерацијата на училишен спорт на Македонија и училишниот спортски клуб БРАМИЛ-Миладиновци.

На најуспешните екипи им беа доделени пехари, медали и дипломи.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Граѓаните на општина Илилнден активно вклучени во креирањето на буџетот за 2020 година
ilinden.gov.mk © 2013