Prijavi problem

ОДБЕЛЕЖАН ПРВИОТ УЧИЛИШЕН ДЕH ВО ОПШТИНА ИЛИНДЕН

Објавено на: 01.09.2009 - 11:20

По повод стартот на новата учебна година 2009/2010 и првиот училишен ден на сите првачиња, Градоначалникот на Општина Илинден Жика Стојановски на ден 01.09.2009 година ги посети  трите основните  училишта О.У. „Гоце Делчев“,О.У. „Ристо Крле“ и О.У. „Браќа Миладиновци“.
Воедно на сите првачиња кои вкупно во новата учебна година се 217 ученици, Градоначалникот им посака добредојде во училишните клупи како и многу успех и здравје во учебна година.
За сите нови првачиња по повод првиот училишен час мала културна манифестација одржаа нивните постари соученици како и им се дадоа пригодни подароци за успешна учебна година.
 

sekoja cest.opstinata

sekoja cest.opstinata postignuva vrvni rezultati vo sekoj plan.za toa e dol@en gradonacalnikot vrabotenite vo opstinata i site gragani koi @iveat vo opstinata.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Заврши литературната манифестација Илинден 2019
ilinden.gov.mk © 2013