Prijavi problem

НОВИ ПРОЗОРЦИ ВО ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ "БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ"

Објавено на: 02.09.2009 - 14:55

Општина Илинден во насока на обезбедување на квалитетни услови за следење и подигање на
нормите,вредностите и стандардите во образованието и образовниот процес во соработка со
УСАИД/ПЕП започнаа со реализација на проектот за реконструкција на Основното училиште
,, Браќа Миладиновци,, во н.м Миладиновци.
Со реализација на овој заеднички проект се овозможи санирање односно промена на 78 стари
застарените и оштетени дрвени прозорци со нови алуминиумски прозори (со топлинска изолација).
Покрај поставувањето и замената на старите со новите алумински прозорци во ова училиште пред
половина година беше реализиран проект со енергетски ефикасен систем за греење со користење
на обновливи извори на енергија во објектите за образование односно изграден е централен
систем за греење со геотермални топлински пумпи во ОУ "Браќа Миладиновци".
Вкупната вредност на проектот за промена на старите застарените и оштетени дрвени прозорци
со нови алуминиумски прозори изнесува 27.000 американски долари.
Со имплементација на овој проект се овозможи да 453 ученици од Основното училиште
  "Браќа Миладиновци" имаат подобри услови за работа и следење на наставата, односно
потопли училници со што директно се влијае за подобрување на квалитетот на образованието
на територија на Општина Илинден.

VAKA TREBA VO SITE UCILISTA

VAKA TREBA VO SITE UCILISTA VO OPSTINATA BEZ SELEKCIJA!!!!

Sum bila vo Miladinovci i

Sum bila vo Miladinovci i premnogu mi se dopadna seloto.Bravo za renoviranjeto na prozorite taman na zima ke im bidi toplo na decinjata.pozdrav od viena

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Заврши литературната манифестација Илинден 2019
ilinden.gov.mk © 2013