Prijavi problem

Нова инвестиција во општина Илинден: Отворен дистрибутивен и логистички центар на „Палкомак“

Објавено на: 26.04.2018 - 23:24

Во локалната економска зона Марино-Кадино, во присуство на голем број деловни партнери и гости, меѓу кои и градоначалникот на општина Илинден, Жика Стојановски, на свечен начин беше предаден во употреба нов дистрибутивен и логистички центар на компанијата „Палкомак“, која што се занимава со репроматеријали за прехранбената индустрија.

Новиот центар изграден е на површина од  800 квадратни метри, а според инвеститорите во него се инвестирани над половина милион евра македонско-германски капитал.

Како што велат од „Палкомак“, главна причина да се решат да инвестираат во општина Илинден се поволностите што ги нуди општината и пред се квалитетната инфраструктура.

Благодарејќи на поволната бизнис клима и на континуираното создавање услови за влез на нови инвестиции и проширување на постоечките капацитети, општина Илинден останува во фокусот на инвеститорите, поради што континуиран е интересот за вложување во стопански објекти и за отворање нови слободни работни места.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013