Prijavi problem

Над 300 граѓани на Општина Илинден ја искористија можноста за бесплатни лекарски прегледи

Објавено на: 30.05.2011 - 08:17

На 26.05.2011 година Општина Илинден, во соработка со ПЗУ Д-р Апостолска реализираше акција за бесплатни лекарски прегледи за сите граѓани на Општината. Оваа можност ја искористија над 300 граѓани на Општината, на кои покрај мерењето на крвен притисок, мерењето на шеќер и маснотии во крвта, екг, мерењето на тежината и висината, бесплатно им беа делени и неопходните здравствени совети и консултации. 

Лекарските прегледи се реализираа во амбулантата ПЗУ Д-р Апостолска во населеното место Марино, како и во амбулантата ПЗУ Д-р Апостолска на патот меѓу населените места Кадино и Мралино, од каде што велат дека за разлика од поранешните слични вакви акции, ова е прв пат граѓаните вака масовно да ја искористат можноста за бесплатни лекарски прегледи.

 

Odlicna idea koja treba

Odlicna idea koja treba pocesto da se praktikuva!

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Со концертот на групата NEXT TIME - одбележан денот на општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013