Prijavi problem

Машинско метење и миење на сообраќајниците

Објавено на: 13.03.2017 - 11:30

Во Општина Илинден во тек е пролетно чистење и уредување на јавните површини.

Во насока на подобрување на хигиената, во рамките на редовното одржување на локалните улици и патишта, со специјално возило „метлачка“ извршено е машинско метење, како и миење со цистерна на сообраќајниците во Општината. 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Заврши литературната манифестација Илинден 2019
ilinden.gov.mk © 2013