Prijavi problem

Информација за Покровителство на турнир во мал фудбал

Објавено на: 02.09.2009 - 15:04

Под покровителство на Градоначалникот на Општина Илинден г-дин. Жика Стојановски, се одржа турнир во мал фудбал  во населеното место Мршевци.
На турнирот свое активно учество земаа 45 фудбалски екипи кои се натреваруваа во неколку групи на игралиштето за мал фудбал во населеното место Мршевци во Општина Илинден.
Турнирот привлече голем број на посетители и љубители на спорот и фудбалската игра.
Градоначалникот на Општина Илинден за првопласираните три екипи како и за најдобриот
играч и голман на меморијалниот турнир им додели пехари и медаљи како и комплет тренерки,дресови и фудбали за најдобрите на турнирот.
На овој начин Општина Илинден продолжи да го подржува и унапредува развојот на спортот и спортските манифестации на територија во општината.
     

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Заврши литературната манифестација Илинден 2019
ilinden.gov.mk © 2013