Prijavi problem

Градинката „Гоце Делчев“ го одбележа 9-от патронат

Објавено на: 13.03.2018 - 14:40

На свечен начин детската градинка „Гоце Делчев“ го одбележа 9-от патронен празник.

Пред голем број родители и гости, меѓу кои и градоначалникот на Општина Илинден, Жика Стојановски, дечињата во прекрасно подготвената приредба покажаа и прикажаа како треба да се однесуваме според Бон - тон правилата за културно однесување, и со неколку волшебни зборови укажаа како треба да ги применуваат  стекнатите знања.

На приредбата учествуваа 98 дечиња од средните групи „Буба Мара“, „Кокиче“, „Пеперутка“ и „Ѕвездички“, кои за прекрасните изведби беа наградувани со бурни аплаузи.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013