Prijavi problem

Ѕвездите на мак-фудбалот беа дел од Спортски викенд „Илинден 2017“

Објавено на: 23.07.2017 - 11:04

Љубителите на фудбалот во Општина Илинден имаа ретка можност да уживаат во мајсториите на ѕвездите на македонскиот фудбал од редовите на нашите најтрофејни клубови Вардар и Работнички. Во натпревар со екипата на Општина Илинден кој заврши нерешено 3:3 гледачите можеа да видат многу надмудрувања и квалитетен фудбал и покрај тоа што средбата имаше ревијален карактер.

На клупата на македонските фудбалски ѕвезди седеше популарниот Никола Илиевски – Џиџи, што само дополнително ја збогати оваа прекрасна фудбалска вечер во Општина Илинден. 

Натпреварот се одигра на фудбалското игралиште во Марино, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2017“ што се одржува по повод одбележувањето на Денот на Општина Илинден „Илинден 2-ри Август“ и националниот празник на македонскиот народ.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013