Prijavi problem

Децата од градинката “Гоце Делчев“ ја посетија фирмата “Геопром“

Објавено на: 18.11.2011 - 11:07

Во рамките на активностите поврзани со хигиената и заштитата од вируси дечињата од групата “Сонце“, од детската градинка “Гоце Делчев“, ја посетија фирмата “Геопром“ од Скопје, која што се занимава со производство на хербални лекови, додатоци за прехрана и витамини. Оваа фирма е и генерален застапник на производите за лична хигиена за деца “Бубхен“, од Германија.

Децата ја видоа нивната лабораторија и се запознаа со начинот на производство на лековите. Притоа, посебно беа воодушевени од маскотата д-р Лео, кој ги изненади децата со интересни подароци. 

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Граѓаните на општина Илилнден активно вклучени во креирањето на буџетот за 2020 година
ilinden.gov.mk © 2013