Prijavi problem

Асфалтирање на локалниот пат на влезот во н.м. Миладиновци во должина од 1.000 метри

Објавено на: 15.11.2011 - 17:01

Општина Илинден, согласно предвидената динамика, продолжува со санација и реконструкција на локалните улици и патишта. Во тек е санација на локалниот пат на влезот во населено место Миладиновци, при што со нов асфалт се покриваат 1.000 метри од овој пат.

По асфалтирањето на овој локален пат што е со широчина од шест метри, ќе следува обележување на коловозот со хоризонтална сообраќајна сигнализација.

Со асфалтирањето на овој исклучително фрекфентен локален пат значително се подобрува безбедноста во сообраќајот во овој дел од Општината, со што се овозможува побрза и побезбедна комуникација.

Средствата за реализација на овој проект се обезбедени од Буџетот на Oпштина Илинден. 

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013