Prijavi problem

Во спортската сала „Гоце Делчев“ ќе се одржи третиот турнир во таеквондо „Илинден Опен“

Објавено на: 24.11.2018 - 14:08

Во организација на таеквондо клубот „Илинден“, а под покровителство на Општина Илиден, на 25.11.2018 година (недела) во Спортската сала „Гоце Делчев“ ќе се одржи традиционалниот турнир во таеквондо „Илинден Опен“.

На турнирот од државен карактер што се одржува по трет пат, во дисциплината спортски борби се очекува да настапат 150 натпреварувачи од 10 клубови, а како гости ќе настапат и претставниците на овој спорт од клубот Нерон од Софија, Република Бугарија.

Како покровител на манифестацијата, турнирот ќе го отвори градоначалникот на Општина Илинден, Жика Стојановски.

Вратите на спортската сала „Гоце Делчев“, за вљубениците во таеквондото, во недела ќе бидат отворени од 09:00 до 20:00 часот.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Заврши литературната манифестација Илинден 2019
ilinden.gov.mk © 2013