Prijavi problem

Во петок приградската линија 66А ќе сообраќа со изменет режим

Објавено на: 18.07.2019 - 08:20

Ве известување дека во петок (19.07.2019 год) линијата 66А (Транспортен центар-Дељадровци) во терминот во 10 часот ќе сообраќа скратено, односно до Миладиновци, наместо до крајната станица во Дељадровци.

Во обратна насока, автобусот наместо во 11.10 часот од Дељадровци кон Транспортен центар, ќе сообраќа од Миладиновци во 11.20 часот.

Изменетиот режим на сообраќање е поради интерактивната вежба за заштита и спасување „Заеднички договор 2019“, поради што ќе бидат затворени одредени делници.

Ви благодариме на разбирањето.

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013