Prijavi problem

Турнир во таеквондо „Илинден Опен“ во Спортската сала „Гоце Делчев“

Објавено на: 12.05.2017 - 10:54

Под покровителство на Општина Илиден, а во организација на таеквондо клубот „Илинден“, на 13.05.2017 година (сабота) во Спортската сала „Гоце Делчев“ ќе се одржи турнир во таеквондо „Илинден Опен“.

 Турнирот што се одржува по втор пат, со што станува традиција, ќе биде од државен карактер, во дисциплината спортски борби. Се очекува да настапат 180 натпреварувачи од 10 клубови.

За љубителите на овој спорт, вратите на Спортската сала „Гоце Делчев“ ќе бидат отворени од 09:00 до 19:00 часот. 


Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ЛИТЕРАТУРНА МАНИФЕСТАЦИЈА „ИЛИНДЕН 2018“
ilinden.gov.mk © 2013