Prijavi problem

Турнир во шах - Спортски викенд „Илинден 2019“

Објавено на: 26.07.2019 - 20:59

На 27 јули од 10:00 до 14:00 часот, со учество на 40 шахисти кои ќе играат на 20 табли, во просториите на Домот на култура „Илинден“ ќе се одржи традиционалниот шаховски турнир.

Шаховскиот турнир што се реализира во соработка со Шаховската федерација, ќе се игра по швајцарски систем од 7 кола, според ФИДЕ Правилата за забрзан шах, а темпото на игра е 10 минути по играч со додаток од 02 секунди по потег.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Граѓаните на општина Илилнден активно вклучени во креирањето на буџетот за 2020 година
ilinden.gov.mk © 2013