Prijavi problem

Советот на Општина Илинден донесе заклучок за фер и демократски избори

Објавено на: 02.06.2011 - 08:20

Советот на Општина Илинден ја одржа Триесет и четвртата редовна седница. Притоа, советниците усвоија заклучок за заложба на политичките партии за фер и демократски парламентарни избори. 

Во расправата советниците од сите плитички партии беа едногласни дека претстојните парламентарни избори мораат да се одржат во фер и демократска атмосфера, како впрочем што беше случај и во сите досегашни изборни циклуси на територијата на Општина Илинден.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Со концертот на групата NEXT TIME - одбележан денот на општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013