Prijavi problem

С О О П Ш Т Е Н И Е

Објавено на: 04.07.2018 - 10:09

Во општина Илинден со голема загриженост се прими веста за немилиот настан, во кој животот трагично го загуби 13 годишно девојче.

Со длабока тага изразуваме најискрено сочувство до семејството на трагично загинатото девојче.

Секој инвеститор кој отпочнува било каква градежна работа во сопствениот имот потребно е да ја знае процедурата како и одговорноста за активностите при изведување на градежните работи согласно законот за градење.

Општинската администарација и стручните служби во рамки на своите надлежности и овластувања имаат превземено дејствија и активности согласно законската регулатива.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013