Prijavi problem

Редовна 58-та седница на Советот на Општина Илинден

Објавено на: 13.03.2017 - 09:45

На14.03.2017  година (вторник ) со почеток во 13:00 часот, Советот на Општина Илинден ќе ја одржи 58-та редовна седница. Седницата ќе се  одржи во  конференциската сала на Домот на култура „Илинден“, со следниот дневен ред:

  1. Усвојување на Записник од одржана 57 (педесет и седма) редовна седница  на Советот на Општина Илинден;
  2. Предлог-Одлука за усвојување на Завршната сметка на Ј.О.У.Д.Г “Гоце Делчев“ за 2016 година;
  3. Предлог-Одлука за усвојување на Завршната сметка на  Средно општинско стручно училиште „Илинден“ за 2016 година;
  4. Предлог-Одлука за усвојување на Завршната сметка на Општинско основно училиште „Браќа Миладиновци“  за 2016 година;
  5. Предлог-Одлука за усвојување на Завршната сметка на Општинско основно училиште „Гоце Делчев“ за 2016 година;
  6. Предлог-Одлука за усвојување на Завршната сметка на Општинско основно училиште „Ристо Крле“ за 2016 година.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ЛИТЕРАТУРНА МАНИФЕСТАЦИЈА „ИЛИНДЕН 2018“
ilinden.gov.mk © 2013