Prijavi problem

Промоција на книгата Димитар Илиевски-легенда на македонскиот шах

Објавено на: 20.07.2017 - 14:19

На 22.07.2017 година (сабота)  со почеток во 12:00 часот, во Домот на култура „Илинден“, ќе биде промовирана книгата Димитар Илиевски-легенда на македонскиот шах.

Автори на книгата што ќе ја промовира шаховскиот велемајстор Влатко Богдановски, се Ненад Батковски, Димитар Илиевски и Љубомир Хаџи-Манев. 

Промоцијата ќе се одржи во рамките на шаховскиот турнир, кој е дел од Спортскиот викенд „Илинден 2017“ што се одржува по повод патрониот празник „Илинден 2-ри Август“ и националниот празник на македонскиот народ.

 

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013