Prijavi problem

Промоција на книга во Домот на култура „Илинден“

Објавено на: 14.02.2017 - 14:14

На 15.02.2017 година (среда) со почеток во 19:00 часот, во Домот на култура „Илинден“ ќе биде промовирана книгата „Колекционер“, на писателот Драган Таневски.  

Организатор на промоцијата е Културно Едукативниот Центар „Илинден“ кој веќе 12 години по ред успешно ги реализира бесплатните курсеви за учениците од Општина Илинден, во насока на подигнување на квалитетот на образовниот процес со цел младата популација да се здобие со нови образовни и културни вредности.

За таа цел се покануваат сите љубители на пишаниот збор со своето присуство да го збогатат овој културен настан. 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ЛИТЕРАТУРНА МАНИФЕСТАЦИЈА „ИЛИНДЕН 2018“
ilinden.gov.mk © 2013