Prijavi problem

Предавање во употреба на Домовите на културата во населените места Кадино и Бучинци

Објавено на: 01.06.2011 - 08:57

 среда (01.06.2011 г.) во 11 часот, на свечен начин ќе биде предаден во употреба реконструираниот Дом на културата во населено место КадиноВо 12 часот, пак, во употреба ќе биде пуштен и реконструираниот Дом на културата во населеното место Бучинци.

Покрај градоначалникот на Општина Илинден, Жика Стојановски, на свеченоста ќе присуствуваат и кандидатите за пратеници Владимир Ѓорчев и Наде Станчевска, како и претседателот на Советот на Општина Илинден, Марјан Милошевски.

Санацијата и реконструкцијата на овие домови е дел од капиталниот проект на Општина Илинден, “10 Домови на културата“, со кој покрај изградбата на новиот Дом на културата во населеното место Илинден е опфатено и реконструирањето, санирањето и опремувањето на девет домови на културата во другите населени места.

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Со концертот на групата NEXT TIME - одбележан денот на општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013