Prijavi problem

Објавен новиот број на Општинскиот Информатор „Илинден“

Објавено на: 14.07.2011 - 08:01

Општина Илинден го објави следниот примерок на Општинскиот Информатор „Илинден“, кој веќе се објавува трета година по ред.

Насловни теми во бројот Јули 2011 година:

  • Предадени во употреба три домови на културата
  • Општината доби меѓународно признаен кредитен рејтинг
  • Меѓународна литературна манифестација „Илинден 2011“
  • Свечено отворено новото помошно фудбалско игралиште во Кадино
  • Предадени во употреба шест нови улици во н.м. Марино

Информаторот може да го превземете во електронска верзија со клик на насловната страница доколку имате инсталирано PDF Reader на Вашиот компјутер!

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013