Prijavi problem

Меморијален турнир во баскет “Кадино 2011“

Објавено на: 14.07.2011 - 13:12

Од 19 јули до 02 август во населеното место Кадино ќе се одржи традиционалниот меморијален турнир во баскет “Кадино 2011“. Овој турнир веќе деветта година по ред се организира во чест на трагично загинатите четири момчиња, Иво Богдановски-Манце, Горан Филиповски-Пица, Николче Богдановски-Лафи и Дејан Стаменковски-Шиљо, кои што настрадаа во сообраќајната несреќа што се случи на 19.01.1997 година.

Пријавувањето на екипите што е во тек ќе трае до 17 јули, а финалето традиционално ќе се одржи на големиот празник 2-Август. 

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Континуирано инвестираме во подобар и поквалитетен живот за сите во општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013