Prijavi problem

Меѓународен ракометен турнир „Илинден“ во спортската сала “Гоце Делчев“

Објавено на: 19.12.2018 - 12:24

Од 21-ви (петок) до 23-ти декември (недела), во спортската сала “Гоце Делчев“, во организација на ракометниот клуб „Илинден“, со поддршка на Општина Илинден, ќе се одржи меѓународен ракометен турнир. На овој турнир во младински категории што се одржува по втор пат ќе настапат 20 екипи - 13 екипи во генерацијата 2002/2003 и 7 екипи во генерацијата 2006/2007.  

Според организаторите, на турнирот во спортската сала “Гоце Делчев“ ќе учествуваат над 400 ракометари.

Свеченото отворање на турнирот, чиј покровител е градоначалникот на Општина Илинден, Жика Стојановски, e закажано за 21-ви декември (петок), со почеток во 15:40 часот.

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013