Prijavi problem

Концерт на унгарската музичка ѕвезда Аги Хершку и Антонија Гиговска во Домот на култура „Илинден“

Објавено на: 30.03.2017 - 09:35

На 31 март (петок) со почеток во 19:00 часот, во Домот на култура „Илинден” концерт ќе одржи унгарската музичка ѕвезда Аги Хершку и нејзината група, која во својата музика ја негува љубовта кон унгарската традиција и фолклорот.

Специјален гостин на вечерта ќе биде новата македонска музичка ѕвезда, Антонија Гиговска, која победи на "Кастинг талент шоуто“, со што и припадна главната улога во мјузиклот „Тајно моја“, посветен на Тоше Проески.  

Истата вечер во 18:30 часот во Домот на култура „Илинден” ќе биде отворена и ликовна изложба со наслов „Унгарците во бегалските логори/кампови во Советскиот Сојуз” (1944-1956). Изложбата се состои од 23 рол ап паноa.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Свечено одбележан Денот на општина Илинден "Илинден 2-ри Август“
ilinden.gov.mk © 2013