Prijavi problem

Известување за интерактивна вежба за заштита и спасување

Објавено на: 17.07.2019 - 08:50

Се известуваат граѓаните на Општина Илинден дека на ден 19.07.2019 година (петок) Дирекцијата за заштита и спасување ќе одржи интерактивна вежба за заштита и спасување “Заеднички одговор 2019“. Поради ова, во периодот од 10:00 до 11:30 часот за сообраќај ќе биде затворен локалниот пат Миладиновци-Текија, а од 13:00 до 14:00 часот локалниот пат Дељадровци-Мршевци.

Во периодот од 10:00 до 14:00 часот ќе има прекин во снабдувањето со вода за пиење во населените места Миладиновци и Бујковци.

Сценариото за вежбата е направено од страна на Дирекцијата за заштита и спасување, според анализи и резултати добиени од Проценката на загрозеност од природни и други несреќи која предвидува екстремна ситуација на појава на пожар на отворен простор и негова ескалација.

 

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Граѓаните на општина Илилнден активно вклучени во креирањето на буџетот за 2020 година
ilinden.gov.mk © 2013