Prijavi problem

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Објавено на: 10.07.2018 - 10:57

Се известуваат граѓаните на општина Илинден дека поради изведување на градежните активности за изградба на автопатот Миладиновци-Свети Николе-Штип од градежните машини и од ископите се создава прашина која влијае директно на покачувањето на вредностите на ПМ 10 честичите измерени во мерната станица за следење на квалитетот на амбиентниот воздух во н.м. Миладиновци.

Од страна на општина Илинден е известен Државниот инспекторат за транспорт за да се утврди дали јавните патишта се проектираат, градат и реконструираат согласно со својата намена, овозможувајќи безбеден и непречен сообраќај и заштита на животната средина, во согласност со законот и прописите за проектирање и градење и почитување на мерките за заштита на животната средина.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Заврши литературната манифестација Илинден 2019
ilinden.gov.mk © 2013