Prijavi problem

Известување

Објавено на: 23.11.2017 - 15:46

Се известуваат граѓаните на Општина Илинден дека на ден 24.11.2017 г. заради асфалтирање на локалниот пат Кадино-клучка автопат А4, за сообраќај ќе биде затворен делот на патот од раскрсницата во н.м. Кадино до клучката на автопатот А4.

Сообраќајот ќе биде затворен од 09:00 часот, па се до  завршувањето на градежните работи. Во овој период сообраќајот ќе се одвива со изменет режим.

Се надеваме дека ќе имате разбирање, доколку изменетиот режим на сообраќај ви попречи во секојдневното извршување на обврските.      

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Свечено одбележан Денот на општина Илинден "Илинден 2-ри Август“
ilinden.gov.mk © 2013