Prijavi problem

Изложба на уметници од Општина Илинден

Објавено на: 20.12.2016 - 01:12

По повод Новогодишните и Божикните празници, во организација на Општина Илинден на 27 декември 2016 година (вторник) во 19.00 часот во Домот на култура „Илинден”, ќе биде отворена изложба на дела на уметниците од Општина Илинден.

По тој повод се повикуваат сите уметници од Општина Илинден, без оглед дали професионално или, аматерски се занимаваат со сликарство, вајарство, копаничарство... кои сакаат со свои дела да учествуваат на изложбата,  своето учество да го пријават на тел. (02) 2571-703 или на E-mail: domnakultura@ilinden.gov.mk најдоцна до 23 декември, 2016 година.

Според организаторите, изложбата на уметниците од Општина Илинден треба да стане традиционална.

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ЛИТЕРАТУРНА МАНИФЕСТАЦИЈА „ИЛИНДЕН 2018“
ilinden.gov.mk © 2013