Prijavi problem

Изложба на слики во Домот на култура „Илинден“

Објавено на: 25.11.2016 - 11:01

На 29.11.2016 година (вторник) во 12:00 часот, во Домот на култура „Илинден“ ќе биде отворена ликовна изложба на слики од Меѓународната ликовна колонија во Радовиш, „Свети Георгиј”.

На изложбата ќе бидат претставени педесетина слики од повеќе уметници од Македонија и од странство, кои своите уметнички дела ги создаваа на колонијата во Радовиш, што се одржа во текот на септември, годинава.

Изложбата што се реализира во организација на Општина Илинден и Домот на култура „Ацо Караманов” oд Радовиш, ќе биде отворена до 20 декември.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ИНВЕСТИЦИСКИТЕ ПАТИШТА ВОДАТ КОН ОПШТИНА ИЛИНДЕН
ilinden.gov.mk © 2013