Prijavi problem

Изложба „Живот во бои“ во Домот на култура „Илинден“

Објавено на: 03.05.2017 - 10:04

На 04.05. 2017 година (четврток) со почеток во 12:00 часот, во Домот на култура „Илинден” ќе биде отворена изложбата „Живот во бои“ на ликовниот уметник Андријана Мациев.

Андријана Мациев дипломира на Факултетот за ликовни уметности во Скопје и е член на Друштвото на ликовни уметници на Македонија. Досега има остварено повеќе самостојни изложби во Скопје, Прилеп, Кавадарци, Гевгелија, Белград, Софија, а учествува и на повеќе групни изложби, манифестации и ликовни колонии во Македонија и надвор од државата, за што е добитник на повеќе награди.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ЛИТЕРАТУРНА МАНИФЕСТАЦИЈА „ИЛИНДЕН 2018“
ilinden.gov.mk © 2013