Prijavi problem

Изложба „Уметниците и Велигден” во Домот на култура „Илинден“

Објавено на: 04.04.2017 - 09:28

По повод големиот христијански празник Христовото Воскресение- Велигден, на  05.04.2017 г. (среда) со почеток во 13:00 часот, во Домот на култура „Илинден” ќе биде отворена изложбата „Уметниците и Велигден”, на Климе Коробар.

Во Галеријата на Домот на култура „Илинден“ ќе бидат изложени дела на повеќемина уметници меѓу кои Васко Ташковски, Мирослав Масин, Владимир Георгиевски, Новица Трајковски, Данчо Ордев, Микица Тројкановиќ, Ѓото Чулаковски и други.

Секоја творба е придружена со филателистички знак, со поштенски марки издадени од Македонска пошта, на тема Велигден.

Изложбата ќе биде отворена за посетители  до 17. април.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Свечено одбележан Денот на општина Илинден "Илинден 2-ри Август“
ilinden.gov.mk © 2013