Prijavi problem

Граѓанско партиципативно учество во креирањето на Буџетот на Општина Илинден за 2019 година

Објавено на: 21.11.2018 - 11:07

Почитувани граѓани, 

     Ве известуваме дека на ден 22.11.2018 година (четврток) со почеток во 14:00 часот во Домот на култура Илинден, ќе се одржи средба со жителите на населено место Илинден .

 Средбата ќе се оствари со Градоначалникот на Општина Илинден                  г-дин Жика Стојановски, Членовите од Советот на Општината, Директорите на Јавните претпријатија и Јавните општински образовни институции и претставници на општинската администрација.

 Целта на средбата е со транспарентно и партиципативно граѓанско учество во процесот на буџетирање и креирање на Буџетот на Општина Илинден за 2019 година, согласно приходите да се утврдат и дефинираат приоритетни предлог-проекти и активности за работа на локалната самоуправа.

Со Вашето активно граѓанско учество се придонесува во создавањето на квалитетни услови за живеење и одржлив локален економски развој на нашата Општина.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Заврши литературната манифестација Илинден 2019
ilinden.gov.mk © 2013