Prijavi problem

Фудбал - Спортски викенд „Илинден 2019“

Објавено на: 26.07.2019 - 21:04

 

Во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“  ќе се одигра ревијален фудбалски натпревар меѓу екипите на новиот второлигаш Кадино и Пелистер од Битола.

Натпреварот ќе се одигра на 27 јули, со почеток во 18:30 часот, на Фудбалското игралиште во Марино, кое важи за едно од игралиштата со најдобра подлога во нашата земја, кое нуди можности за квалитетен фудбал.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Граѓаните на општина Илилнден активно вклучени во креирањето на буџетот за 2020 година
ilinden.gov.mk © 2013