Prijavi problem

Австриската компанија „Текспорт“ отвора производствен погон во Општина Илинден

Објавено на: 27.08.2019 - 07:31

На 29.08.2019 година (четврток) со почеток во 14:30 часот во локалната економска зона Марино-Кадино, на свечен начин ќе биде предаден во употреба новиот производствен погон на австриската компанија „Текспорт“.

Станува збор за компанија која што се занимава со производство на заштитна облека и важи за производител со највисок и најиновативен квалитет на противпожарна облека во светот.

Инвестицијата во Општина Илинден е досега најголемата инвестиција на оваа компанија.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Граѓаните на општина Илилнден активно вклучени во креирањето на буџетот за 2020 година
ilinden.gov.mk © 2013