Prijavi problem

Акција за дарување на крв во Општина Илинден

Објавено на: 20.06.2011 - 09:21

Во организација на Црвениот крст на Република Македонија на 21.06.2011 година (вторник) во Општина Илинден ќе се спроведе акција за дарување на крв. Крводарителите ќе можат да ја даруваат драгоцената течност што живот значи, во просториите на Општината од 9.00 до 14.00 часот.

Од Црвениот крст на Република Македонија ги повикуваат граѓаните преку нивната хуманост и солидарност преку дарувањето на крв да спасат нечиј живот. Крвта е незаменлив лек, секојдневно потребна за да се продолжат многу животи.

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

ЛИТЕРАТУРНА МАНИФЕСТАЦИЈА „ИЛИНДЕН 2018“
ilinden.gov.mk © 2013