Prijavi problem

Жика Стојановски по четврти пат избран за градоначалник на Општина Илинден

Објавено на: 20.10.2017 - 13:17

Жика Стојановски, актуелниот градоначалник е нов градоначалник на Општина Илинден. По објавените конечни резултати, на Шестите локални избори што се одржаа на 15 октомври 2017 година, уште во првиот круг тој ја обезбеди довербата на граѓаните, со што го доби четвртиот мандат да ја води Општина Илинден.

Уверението за избран градоначалник на Општина Илинден на градоначалникот Жика Стојановски, му го врачи претседателот на Општинската изборна комисија, Саше Ристовски, на пригодна свеченост што се одржа во конференциската сала на Домот на култура „Илинден“.
Уверенија за избрани советници на Советот на Општина Илинден добија и новите 15 советници:

 

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата:

 1. Александар Георгиевски
 2. Соња Бојковска
 3. Дарко Ангеловски
 4. Анета Давиновска
 5. Миле Стојановски
 6. Влатко Апостоловски
 7. Маргарита Блажевска
 8. Горан Гочевски
 9. Гоце Крстевски
 10. Христина Илијевска

 

СДСМ и коалицијата

 

 1. Ана-Марија Циглењак Симоновска
 2. Дарио Десниќ
 3. Даринка Каревска
 4. Македонка Андевска
 5. Ивица Стојчевски

 

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
 • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
 • Автоматско додавање на нов ред.
 • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Заврши литературната манифестација Илинден 2019
ilinden.gov.mk © 2013