Prijavi problem

Советот ја усвои Завршната сметка на буџетот на општина Илинден за 2017 година

Објавено на: 15.03.2018 - 18:14

Советот на општина Илинден на својата 7-ма редовна седница ја усвои Завршната сметка на буџетот на општина Илинден за 2017 година. Во рамките на седницата градоначалникот Жика Стојановски пред советниците го презентираше Годишниот извештај за работењето на општина Илинден за 2017 година.

На седницата се даде согласност и на извештаите за работа  и резултатите, како и годишните сметки на ЈКП „Илинден“ и ЈКП „Водовод“. Советот донесе одлуки за распределба на средствата од добивката од работењето на овие две јавни комунални претпријатија.

Годишниот извештај за работењето на општина Илинден за 2017 година можете да го најдете на следниот ЛИНК ТУКА или со клик на сликата (PDF).

Архива - кликај тука

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013