Prijavi problem

ПОКАНА за одбележување на патрониот празник „Илинден 2-ри Август“

Објавено на: 24.07.2019 - 09:16

Почитувани,

 

По повод националниот празник на македонскиот народ и патрониот празник на Општина Илинден "Илинден 2-ри Август“,  Ве покануваме на пригодна свеченост на ден 28.07.2019 година (недела) со почеток во 20:30 часот, во амфитеатарот на паркот „Галерија на отворено“, пред Домот на култура „Илинден“, во населба Илинден.

Одбележувањето на Денот на Општината ќе биде збогатено со настап на групата Некст Тајм.

Ќе ни претставува особено задоволство ако и Вие со Вашето присуство ја збогатите свеченоста и сите заедно да го прославиме националниот празник на македонскиот народ и Денот на Општина Илинден, „Илинден 2-ри Август“.

 

 

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013