Prijavi problem

Галерии

Се одржа 15-то Литературно матине за деца Промовирана „ Антологија на балканскиот расказ“ на Раде Силјан Промоција на „Допирот на музиката“ на Дафне Калотеј
Промовиран романот на Паскал Гилевски „Посмртна венчавка“ Со отворање на Деновите на книгата во Општина Илинден почна 15-та Јубилејна Литературна Mанифестација „Илинден“ 2014 Општински натпревари во атлетика во организација на Сојузот за училишен спорт
Одбележана 13-ет годишнината од смртта на припадникот на безбедносните сили Роберт Петковски Општинската библиотека Илинден побогата за 2.000 нови книги Шаренило од маски и првоаприлска забава по повод Денот на шегата
Во спортската сала „Гоце Делчев“ отворено државното првенство во футсал Разубавување на Општината по повод почетокот на пролетта и Денот на екологијата Во Домот на култура „Илинден“ отворена изложба на фотографии од Унгарија
Се одржа втората „Етно–Вешта жена“ во Општина Илинден со која продолжи негувањето на етно вредностите на македонската кујна Жителите на Општина Илинден масовно се вклучија во празнувањето на Водици Малите коледарчиња беа на коледе кај градоначалникот Стојановски
Новогодишна забава за учениците што ги посетуваат бесплатните курсеви во рамките на КЕЦ „Илинден“

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Водици 2017 во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013