Prijavi problem

Галерии

Бобан Таневски го освои Тенискиот турнир Кошаркарите на Кадино најдобри на кошаркарскиот турнир Велосипедската трка „Трофеј Илинден 2015“ се возеше низ Општина Илинден
Се одржа традиционалната рекреативна велосипедска трка во должина од 5 километри Пред бројна публика се одржаа натпреварите во штафетно трчање во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2015“ Јован Стојанов најдобар на шаховскиот турнир во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2015“
Натпревар по „Брзо пиење на кригла точено пиво“ во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2015“ ОУ „Браќа Миладиновци“ свечено го одбележа патрониот празник Под мотото „Што сакам да бидам“ се одржа завршната приредба во градинката „Гоце Делчев“
„Стихови за душата“ за сите генерации на Поетскиот митинг во Домот на култура „Илинден“ Во Домот на култура „Илинден“ се одржа 16-то Литературно матине за деца Промовирана Антологија „Светиот пат“ на Раде Силјан
Најмладите се сретнаа со писателот Велко Неделковски, во рамките на Литературната манифестација „Илинден 2015“ Со поезијата „Од изгрев до залез“ од Стојан Тарапуза почна литературната манифестација „Илинден 2015“ ОУ„Гоце Делчев“ го одбележа патрониот празник
Во училиштата одбележан денот на планетата Земја

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

Спортски викенд „Илинден 2017“
ilinden.gov.mk © 2013